program rezervace vstupenek kavarna galerie atlantik   pronajmy kontakt


23.2.
18:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
PENDL – OSTRAVSKÁ KLUBOVÁ NOC
Lehký hudební mix k poslechu zajistí mladá talentovaná DJ Giovanna Adams v prostorách kavárny. Pokud Vás vždy zajímalo, jak elektronická hudba vzniká, máte jedinečnou možnost nahlédnout DJ pod ruce. Během večera pro Vás bude připravena také speciální nabídka míchaných nápojů.

26.2.
17:00 hod
Vstupné: 50,-
ONLINE REZERVACE
STRUNY V PODVERŠÍ
Setkání s básnickou tvorbou Evy Kotarbové v interpretaci studentů dramatického oddělení ZUŠ Ostrava-Poruba pod vedením Evy Dusové. Hudební doprovod nastudovali žáci téže školy s učitelkami Jaroslavou Balovou a Věrou Schubertovou. Vystupovat budou: Adéla Bedrlíková, Dominika Sikorová, Valerie Recmanová, Vendy Krobová, Vanda Naivertová, Adéla Jurošková, Adam Vjačka, Anežka Rucká a Kateřina Hračková.

27.2.
17:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
NAROVINU
Hudba a její skryté poselství Jak se v tom vyznat? Přednášející: Mgr. Ing. Pavel Šupol, vicerektor Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci Pořádá Římskokatolická farnost Ostrava-Přívoz s finanční podporou Biskupství ostravsko-opavského .

28.2.
18:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
STOLIK POLSKI – PLATFORMA MULTIKULTURALNA
Hlavním hostem tohoto stoliku bude česko-polský architekt Bronislaw Firla

1.3.
18:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
JANA SIKOROVÁ – NOVÝ ZÉLAND
Jana Sikorová je fotografka na volné noze, zaměřená na cestovatelské fotografie, portrét a společenské události (svatby, křty, apod.). Rodačka z Frýdku-Místku vystudovala Ostravskou univerzitu, obor učitelství výtvarné výchovy pro střední a základní umělecké školy, a přitom se zaměřovala zvláště na fotografii. Po studiu naprosto propadla kouzlu cestování. Tato výstava je prvním exkluzívně zveřejněným souborem fotografií z Nového Zélandu, kde Jana žila od listopadu 2016 do konce ledna 2018.

6.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
LIBOR BEDNÁŘ: JIŽNÍ MAROKO
Z orientálního súku v Marrakéši na kole, pěšky i autem přes Velký Atlas do Warzazat - nejznámějších afrických ateliérů, kde se točily americké velkofilmy. Opuštěné pevnosti ksary a opevněná města kasby. Ait Ben Haddou – nejkrásnější hliněné město, památka UNESCO. Palmerie a oázy na okraji Sahary. Na kole do nitra pouště se spaním v berberském bivaku.

8.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
DOMINIKA SOMMEROVÁ A MARTIN KOMÁR HESSLER: SRÍ LANKA – PERLA INDICKÉHO OCEÁNU
Vydejte se s námi na čajem a kořením proslavený Cejlon. Uvidíte mumraj asijských trhů, buddhistické svatyně, barevný svět hinduismu i koloniální architekturu. Věčně zelené čajové plantáže, divoké mlžné hory a volně žijící stáda slonů. K tomu pár zážitků z našich toulek v bláznivém asijském rytmu.

10.3.
15:00 hod
Vstupné: 50,-
ONLINE REZERVACE
POD KLOBOUKEM PO SOKOLSKÉ ULICI
Za zajímavostmi této ulice se vypravíme od sadu Boženy Němcové k radnici na Prokešově náměstí. I na této pouti najdeme zajímavé industriální stavby, stavby určené sportu a zdraví. Potkáme krásné domy projektované Ernstem Körnerem a zakončíme u Nové radnice stavitelů Rubého a Koláře. Sraz v 15.00 na zastávce trolejbusů sad Boženy Němcové – směr centrum (křižovatka Muglinovská – Sokolská). Provází Lenka Kocierzová.

12.3.
18:00 hod
Vstupné: 200,-
ONLINE REZERVACE
MALÁ ŠKOLA SOMELIÉRSTVÍ
Současné moravské vinařství, aktuální trendy v pěstování vinné révy a výrobě vína. Řízená degustace deseti vzorků z vinařství Šatov s mistrem vinařem Přemyslem Poppem.

13.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
MARTINA TRCHOVÁ: ŠKOLA MALÉHO TIBETU
Učit nebo učit se v Ladakhu… Zpěvačka, písničkářka, výtvarnice a cestovatelka se v létě 2014 vydala do himálajské vesničky Mulbekh učit v místní škole výtvarnou výchovu a hru na kytaru. Strávila tam 6 týdnů a s posluchači se při promítání podělí nejen o fotografie, ale i o své deníkové črty a obrazy, protože tam, kde jiní fotí, ona kreslí a maluje. Uslyšíte také několik tibetských písní.

14.3.
18:00 hod
Vstupné: 100,-
ONLINE REZERVACE
MARIAN LIPTÁK: HISTORIE SÍDLIŠŤ A PANELOVÝCH DOMŮ V OSTRAVĚ
Bydlíte v panelovém domě na území Ostravy? Od šéfredaktora webu panelaky.info se dozvíte nové informace a zajímavosti o historii a vývoji ostravských panelových domů a sídlišť. V panelových domech žije třetina obyvatel České republiky, přesto o nich mnoho nevíme. Ostravsko patřilo k oblastem s vlastním vývojem panelových domů, vzniklo zde mnoho ryze ostravských variant, které se vyvážely do okolních i vzdálenějších měst. Dozvíte se i o experimentální panelové výstavbě, do které spadá například tzv. ostravský mrakodrap. Vězte, že panelové domy mají pestrou historii a rozhodně nejsou všechny stejné.

15.3.
18:00 hod
Vstupné: 80,-
ONLINE REZERVACE
DODIVADELNÍ VÝBĚR
Kabaretní pásmo skečů, scének, dialogů a písniček z autorské dílny Milana Šťastného a DoDivadla. Divadelní spolek z Dobroslavic hraje už osmou sezónu představení jak pro dospělé, tak pro děti. Na svém kontě má celostátní úspěch s Bio pohádkou a dialogem Všechna děvčata v letních šatech.

16.3.
19:00 hod
Vstupné: 20,-
ONLINE REZERVACE
KLUBOVÝ KVÍZ: OKOLO FRÝDKU CESTIČKA
Zdraženo !!! Dvě sady zákeřných otázek z dějin, současnosti, geografie, politiky, šoubyznysu, gastronomie a z pavlačových klepů jsou připraveny pro všechny vášnivé hráče a soutěživé pivaře. Uvádí Vladimír Šmehlík

19.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
RADIM CHYTKA: ÚVOD DO BUDDHISMU
Autor srozumitelným způsobem představuje buddhismus jako filosofii střední cesty. Buddhismus nepatří mezi systémy, které tvrdí, že s tělem se rodí i duše a ta po smrti přetrvává. Zároveň nepatří ani mezi systémy nihilistické, které tvrdí, že s tělem se rodí i duše a ta po smrti zaniká.

21.3.
20:00 hod
Vstupné: 100,-
ONLINE REZERVACE
KAFRÁRNA PETRA KUBALY
Hosté: Ivo Vondrák, hejtman MSK a poslanec, a další hosté. Osobitá talkshow protkaná laskavým i rošťáckým humorem. Moderátor si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, a populárních osobností podle jednoduchého klíče – musí s nimi být legrace. Díky komorní a přátelské atmosféře je každé setkání jako posezení u domácího krbu, kde však místo plaménku poskakuje všetečný hostitel.

22.3.
18:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
STOLIK POLSKI - PLATFORMA MULTIKULTURALNA
Maciej Kazimierz Sarbiewski jako literární teoretik. Hostem je Jacek Kwostek ze Slezské univerzity v Katowicích.

23.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
JAN LENART: DO PODZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
Oproti jiným krajům Česka oplývá ten náš pestrou škálou podzemních prostor. Není to jen černouhelné podzemí, které na Ostravsku každý předpokládá. Krajina od Beskyd po Jeseníky až dodnes ukryla mimořádně cenná stará důlní díla po těžbě železných rud, vzácných kovů nebo břidlice. K průmyslovému podzemí patří kryty z 2. světové války. Když k tomuto výčtu doplníme přirozeně vzniklé krasové i gravitační jeskyně v horách, uvědomíme si, že podzemní prostory jsou v našem kraji prakticky kdekoliv.

24.3.
8:00 hod
Vstupné: 280,-
ONLINE REZERVACE
PROSTĚJOV ANEB HANÁCKÝ JERUZALÉM
Celodenní výlet pro seniory tentokrát na Hanou. Navštívíme město nad Hloučelou, jež v minulosti proslulo tolerancí. Žila zde druhá největší komunita Židů na Moravě. Textil, secese, funkcionalismus… Nevynecháme ani legendární "mrakodrap" zámek Plumlov u stejnojmenné přehrady a Fort Křelov. Zájezdem provází Vladimír Šmehlík. Akce v rámci projektu Krajem a kulturou - senior na cestách s finanční podporou městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

26.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
JISTĚ, MILÁČKU!
Komedie o tom jak se nerozvést ještě před svatbou. Divadelní spolek HADES ve spolupráci s MKS Havířov.

27.3.
17:00 hod
Vstupné: 0,-
ONLINE REZERVACE
NA ROVINU
Pořádá římskokatolická farnost Ostrava-Přívoz s finanční podporou Biskupství ostravsko-opavského .

28.3.
18:00 hod
Vstupné: 60,-
ONLINE REZERVACE
IVO PETR: ATACAMA – NEJSUŠŠÍ POUŠŤ SVĚTA
 

Mediální partner